//////

Monthly Archives: Czerwiec 2012

Złe nawyki żywieniowe

Ogromna większość kapitalistycznych społeczeństw uległa przymusowi zmieniania swoich nawyków żywieniowych i dzisiaj nie do opisania jest poziom tragicznej sytuacji w wielu zachodnich cywilizacjach, gdzie sport zszedł na drugi plan i służy raczej do ekscytowania się przed telewizorem aniżeli samodzielnym uczestniczeniu w jakiś ćwiczeniach. Do tego całkowite złożenie swojego życia na ołtarzu zawodowej kariery sprawia, że ludzie nie są skłonni gotować ani sobie ani swojej rodzinie – opierają się więc na gotowych mrożonych potrawach, których wartość odżywcza równa się zeru oraz fast-foodach, które całkowicie zdominowały te najbogatsze społeczności. Wszystko to sprawia, że często na podjęcie nawet tak drastycznych działań jak ostry trening fizyczny i bardzo skromna dieta nie wystarczy na uratowanie organizmu przed fatalnym wpływem braku ruchu i złego odżywiania się. Często na udrożnienie głównych arterii i wzmocnienie niektórych osłabionych organów wewnętrznych jest już za późno, więc pozostaje troszczyć się o resztę.

Dążenie do lepszych wyników

Dla wielu ludzi w szkołach bardzo zniechęcające do nauki bywa to, że inni osiągają dużo lepsze wyniki i dodatkowo słowa pochwały i zachwytu nad osiągnięciami innych uczniów mogą powodować u tych nieco słabszych poczucie własnej bezwartościowości, które niewątpliwie nie sprzyja procesowi nauczania. Dlatego tak ważne jest budowanie pewności siebie i zrozumienia, że każdy ma coś do wniesienia swoimi umiejętnościami. Poza tym każdy uczeń ma całkowicie inne talenty i inne hobby, dlatego umiejętność dotarcia do prawdziwych pokładów talentu możliwa jest dopiero wtedy, gdy dany uczeń się otworzy. Wiele z tych zadań w szkole spełnia bardzo niepozorna lekcja wychowania fizycznego, która ma na celu nie tylko nauczyć młodzież technicznego poruszania się na boisku, rzucania piłką do kosza albo po prostu dość szybkiego biegania. Dbanie o kondycję podczas takich ćwiczeń sportowych i odświeżanie zmęczonego ułamkami czy historią umysłu to jedno. Ale często z rywalizacji sportowej płynie wiele nauki o samej psychice i współpracy uczniów.

Człowiek na własne życzenie ryzykuję swoje zdrowie

Sport to bardzo ważny temat, niby każdy o tym wie, a jednak zachowanie mówi za siebie. Mianowicie nie ma dbania o siebie, siedzący tryb życia, złe odżywianie, czyli stołowanie się w lokalach, najlepszym przykładem jest jedzenie-fast food. Bardzo ważny jest ruch dla organizmu człowieka, bez niego mięśnie nie mają za dużo do powiedzenie, nigdy nie wiadomo co los szykuję a więc kondycja nikomu nie zaszkodzi. Wiadomo tu nie chodzi o codzienne ciężkie treningi, po prostu się poruszać. Sport nie jest żadnym wyrzeczeniem, już od małego można śmigać, zresztą piłka nożna, siatkówka czy też inne, wszystko zależy od człowieka. Warto zainwestować w siebie, przecież to nic nie boli, dobre nawyki i kondycja jest, nawet człowiek może być tego nie świadomy. Wystarczy spojrzeć czasem na ludzi, kiedy to idą po schodach, zmęczeni, zmachani, przecież to wszystko jest oznaką małej ilości ruchu. Wydaję się, że przyszedł czas, aby się nad tym poważnie zastanowić. Zresztą to jest decyzja społeczeństwa, patrząc na to co się teraz czyni naprawdę można się przestraszyć.