//////

Monthly Archives: Maj 2012

Amatorskie granie w piłkę

Gra w piłkę nożną jest niesamowicie popularna. Jednak nie każdy chłopak, który lubi grać w piłkę zostaje profesjonalnym piłkarzem. Nie przeszkadza mu to jednak, by kopać piłkę dla przyjemności. W piłkę można grać dopóki pozwala na to zdrowie i wciąż przynosi to radość. Czasem bywa tak, że dorośli mężczyźni, którzy już pracują grają ciągle w najniższych ligach piłkarskich. Nie mają może czasu na treningi w tygodniu, ale dla rekreacji grają w weekendy spotkania ligowe. Powstało również mnóstwo lig amatorskich, gdzie gra się zupełnie w celach rekreacyjnych. Gra w piłkę nie jest tu wielką rywalizacją, a raczej rozrywką i możliwością spędzenia czasu ze znajomymi. Dużą popularnością cieszą się ligi zakładowe. Mecze takiej ligi odbywają się na hali, wówczas w drużynie gra sześciu zawodników. W spotkaniach na hali zwykle pada więcej bramek i mogą się one odbywać bez względu na pogodę. W drużynach zakładowych teoretycznie powinni grać zawodnicy z jednego zakładu pracy, często jednak te zasady są naginane i grają ze sobą dobrzy znajomi.

Jaka jest różnica między modelarstwem figurkowym a plastikowym

Jest bardzo dużo możliwości o ile zechcemy zająć się modelarstwem. Na prawdę nie musi to być robienie modeli statków czy samolotów. Można zainteresować modelarstwem fgurkowym. Jest to specyficzny, najbardziej twórczy rodzaj modelarstwa. Twórca wymyśla nie korzystając z żadnych gotowych elementów, wszystko musi być zrobione własnoręcznie przez modelarza. Materiałem używanym do tego rodzaju modelarstwa są specjalne masy modelarskie, są najpopularniejsze z innych używanych do tej pracy. Kopie postaci są wykonywane najpierw w szablonach, które są tworzone z drutu do wyboru albo stalowego, albo też miedzianego. Wybór zależy od wielkości postaci, bowiem różna wielkość wymaga różnej wytrzymałości drutu. Innym rodzajem modelarstwa jest modelarstwo kartonowe i plastikowe. Te oba rodzaje różnią się zasadniczo od modelarstwa figurowego. Modele plastikowe kupowane w kiosku są najprostszym modelarstwem, od którego nowicjusze zaczynają swoja przygodę z modelarstwem. W wyposażeni modelu powinny być wszystkie potrzebne rzeczy służące do złożenia tego modelu. Tak często zaczyna się pasja kończąca się hobby na całe życie.

Żużel – polski sport narodowy

Polska to jedynie miejsce na mapie Europy, gdzie żużel jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin. Uznawani za prekursorów tego sportu Anglicy czy Australijczycy zostali daleko w tyle za naszą Ekstraligą. W tej chwili wszyscy najwięksi żużlowcy marzą o tym, żeby dostać angaż w którejś z polskich czołowych drużyn, bo dzięki temu można liczyć na kilkusettysięczne kontrakty. Najlepsi zawodnicy zarabiają nawet 2-4 mln zł za sezon jazdy dla drużyny z góry tabeli. Do tego dochodzą indywidualne kontrakty sponsorskie, udział w zawodach międzynarodowych i dodatki za ilość zdobywanych punktów w każdym spotkaniu. Mecze speedwaya ogląda w Polsce po kilka tysięcy osób, co jest ewenementem na skalę całego świata. Jako tako trzymają się jeszcze ligi w Anglii i Skandynawii. W pozostałych krajach jest dużo gorzej, zupełnie ten sport upada w Czechach i na Węgrzech, gdzie do niedana miał dość wysoką pozycję. Ekstraliga wyraźnie góruje nad resztą Europy pod względem frekwencji, profesjonalizmu i finansów. Możemy śmiało powiedzieć, że staliśmy się elitą tego sportu, o czym dobitnie świadczą sukcesy polskich zawodników w zawodach cyklu Grand Prix. Przyszedł czas, żeby określać żużel naszym sportem narodowym.

Budowanie kondycji po latach

W wielu przypadkach młodzi ludzie przekonani o swoim zdrowiu nie są w stanie skutecznie przebiec całego maratonu a z powodzeniem robią to osiemdziesięciolatkowie, którzy regularnie od lat trenują różnego rodzaju sporty. Ważne jest przede wszystkim utrzymanie samej kondycji i ktoś, kto miał już w swoim życiu doświadczenie z biegami albo pływaniem nie będzie potrzebował szczególnej przeprawy technicznej, by ponownie odnaleźć się w danej dyscyplinie. Dla zawodowych sportowców powrót do wykonywanych latami serii treningowych jest bardzo prosty i wystarczy dostosować odpowiednią dietę i znaleźć czas, by w krótkim czasie powrócić do kondycji i wyglądu ciała, jaki miało się w najlepszym okresie swojego życia. W sporcie bez wątpienia jednak najbardziej opłaca się regularność i nawet największy mistrz w podnoszeniu ciężarów po całkowitym zarzuceniu diety i treningu na dziesięć lat nie będzie w stanie jako senior reprezentować takich wyników jak ci, którzy nawet w stanie spoczynku codziennie trenowali.

Zaangażowanie dodatkowe dziecka

Pedagodzy bardzo często starają się nauczyć uczniów czegoś pożyteczniejszego niż samej suchej wiedzy i na licznych przedmiotach jak wychowanie fizyczne można nauczyć się wielu bardzo praktycznych umiejętności. Często więc nauczyciel wychowania fizycznego nie stawia sobie za cel jedynie przetrenowanie godziny z kolejną klasą, ale stara się jak najlepiej dotrzeć do młodzieży, by ta pragnęła także w wolnym czasie spędzać chwile na uprawianiu sportu. Tym bardziej że zorganizowanie prostego meczu piłkarskiego na niewielkim nawet osiedlu jest wyjątkowo proste – praktycznie w każdej dzielnicy znajdują się ludzie uwielbiający całkowicie amatorskie uprawianie sportu. Dla niektórych bardzo uzdolnionych sportowo ludzi kariera zawodowa w sporcie to żaden pomysł na przyszłość i nigdy nie dają się wciągnąć w regularne ćwiczenia pod okiem trenera. A inni natomiast całkowicie pozbawieni warunków fizycznych do odnoszenia sukcesów tak bardzo cieszą się energią, jaką daje aktywność fizyczna, że uprawiają sport na swoim poziomie.